Існує кілька типів електричних розеток — зовнішні та внутрішні. Давайте тепер розберемося, яку вибрати електричну розетку.
Якщо у вас стіна дерев’яна або обшита гіпсокартоном (або іншим матеріалом, на основі плити), то доцільніше встановити зовнішні електричні розетки. Якщо ж стіна з кам’яного моноліту (наприклад, цегляна кладка), тут можна встановити на вибір зовнішні або внутрішні.
Так само слід зробити й з електропроводкою. Тобто, якщо у вас зовнішні електричні розетки, то й електропроводка повинна бути прокладена поверх стіни. А якщо електричні розетки внутрішні, то й електропроводку треба прокладати всередині стіни.
Тепер варто визначитися з вибором місць для електричних розеток
Отже, зі способом установки та місцем установки електричних розеток визначилися. Тепер розпочинаємо сам монтаж електричних розеток. Для початку прокладаємо електропроводку і встановлюємо внутрішню частину електричної розетки відповідно до «Правил улаштування електроустановок», в яких говориться:
- Електричні розетки в житлових приміщеннях повинні встановлюватись на висоті від підлоги до 1 метра;
- У приміщеннях, де перебувають діти, ця висота повинна бути 1,8 метра.
Далі закриваємо внутрішню частину електричних розеток кришками та перевіряємо їх працездатність, для чого вмикаємо будь-який електроприлад.
Якщо дотримуватись цього правила, у вашому домі завжди буде безпечно і затишно, і нікого, в тому числі й дітей, ніколи не вдарить електричним струмом.