Блискавкозахист будівель і споруд: як він працює і чому він важливий

Як писав відомий поет: «Люблю грозу на початку травня …». Дійсно, когось яскраві спалахи блискавки і гуркіт могутнього грому заворожують, але когось вони і лякають. Нажаль, ця стихія настільки ж жахлива, як і прекрасна. Згідно зі статистикою, щороку від шести до двадцяти чотирьох тисяч чоловік гинуть в результаті ураження розрядом блискавки. Цього можна уникнути, якщо дотримуватися всіх правил безпеки, включаючи технічні заходи захисту, такі як наявність блискавкозахисту

Що ж таке система блискавкозахисту будівель?

До складу систем блискавкозахисту будівель входять такі елементи:

  • блискавкоприймач: вже з назви зрозуміло, що цей пристрій приймає на себе удари блискавки;
  • струмовідвід: направляє струм від блискавкоприймача до заземлення;
  • захист від перенапруги: цей механізм виконує роль обмежувача імпульсів усередині системи, забезпечуючи надійний блискавкозахист будівель;
  • заземлення: механізм розподілу енергії блискавки в грунті;
  • система, що зрівнює потенціал: служить для того, щоб ліквідувати різницю потенціалів, що виникає між деякими частинами будівель і електроустановок.

Чи обов’язковий блискавкозахист для приватного будинку?

Систему захисту від блискавок в обов’язковому порядку повинні встановлювати на спеціальних об’єктах, тобто на будівлях з підвищеним рівнем ризику заподіяння шкоди навколишньому середовищу в результаті аварії. Рекомендована установка систем захисту від блискавок для державних і приватних громадських установ (лікарень, шкіл, дитячих садків і т. д.). Власники приватних будинків мають право самостійно обирати чи потрібен їм громовідвід. Але слід пам’ятати, що потрапляння блискавки може привести не тільки до поломки техніки, але також до пожеж і загибелі людей. Сьогодні, коли в наших будинках з’являється все більше електроприладів (наприклад, смартфони, котрі постійно з нами), а сильні грозові бурі є поширеним явищем в зв’язку зі зміною клімату, блискавкозахист будівель особливо важливий.
Чи варто ризикувати, враховуючи, що обладнання не таке вже й дороге, а установка системи захисту від блискавки не займає багато часу? На жаль, люди часто недооцінюють або не знають про можливі наслідки потрапляння блискавки. А деякі з них мають хибні уявлення, наприклад, існує думка, що великої площі даху з металочерепиці чи профнастилу досить для безпечного розподілу розряду.

Щоб повністю захистити свій будинок від негоди, також можна замовити установку антиобледеніння.

Де можна купити систему блискавкозахисту?

Купити комплектуючі для системи блискавкозахисту будівель можна в спеціалізованих магазинах міста або онлайн. Але слід врахувати, що блискавкозахист будівель — це комплекс заходів щодо забезпечення безпеки, ефективність яких залежить не тільки від якості комплектуючих, але і від їх монтажу. З цього випливає, що вам доведеться:по-перше, витратити час, щоб вивчити інформацію і вибрати хороші комплектуючі для систем захисту від блискавок; по-друге, знайти бажаючих допомогти з їх установкою.

Блискавкозахист котеджу середнього розміру монтується приблизно 3 дні, якщо цим займається професійна команда. Якщо ви будете робити монтаж блискавкозахисту самостійно на це піде ще більше часу. Висновок напрошується сам: альтернативне рішення — замовити монтаж блискавкозахисту в у нас. Рекомендуємо відразу звертатися в сервіс, який здійснює комплексне обслуговування клієнтів: робить розрахунок необхідних матеріалів і вартості на їх установку, надає комплектуючі, монтує саму систему блискавкозахисту — словом, реалізовує проект під ключ. У чому перевага? По-перше, вам не доведеться витрачати час окремо на пошук матеріалів або вільної команди, монтаж, якщо ви вирішили здійснити його самостійно. По-друге, проект «під ключ» обійдеться навіть дешевше.

Наша компанія пропонує послуги, які охоплюють весь цикл реалізації проекту по установці громовідвідних пристроїв: від підбору комплектуючих до монтажу професійного захисту покрівлі та фасаду будь-якої складності. Звертайтеся і ми зробимо індивідуальний розрахунок вартості блискавкозахисту спеціально для вас.

Завдяки великій різноманітності продукції і послуг, професійній команді, будь-які вимоги наших клієнтів будуть задоволені протягом короткого проміжку часу!